pozadí

neděle 21. prosince 2014

Vzpomínková deka s fotkami zase trochu jinak

A Memoryquilt Again a Little Differently


Zakázek na patchworkovou deku si vždy vážím, je to velká investice a těší mě, když někdo věří mé práci natolik, že mi svěří uchování vzpomínek na hezké okamžiky a chce ušít deku s fotkami.


Tady zněla zakázka jasně, pánská deka, laděná do přírodních tónů, hlavně hnědé, fotky doplnit čtverci různých látek. Měla jsem v hlavě nápad, ale když mi při vysrážení látek jedna tak šíleně barvila, že zničila další dvě a nepřestala barvit ani po trojím vyprání s ubrouskem zachycujícím barvu a octové lázni, musela jsem zpět na nákupy a látku se pokusit vyměnit. Majitel obchodu neoplýval velkou ochotou, ale co mě naštvalo víc, že vůbec neměli požadované odstíny, takže rychle vymyslet nějaký jiný plán, vybrat nové látky.


Nakonec to možná bylo dobře. Doma už mi pak práce šla pěkně od ruky, prošívání jsem v průběhu šití také promyslela a s výsledkem jsem spokojená i přes to, že původní plán byl zcela jiný. Deka se dokonce líbila mému muži, tak snad potěší i budoucího majitele, který by ji měl rozbalit pod stromečkem.

3 komentáře: