pozadí

pátek 22. června 2012

2 klučičí ragovky

2 Ragquilts

 

Dostala jsem zakázku na 2 deky ve stylu rag quilt (roztřepený vzhled), paní měla přání červeno-bílo-modré barvy, dohodli jsme se na košilovině (kterou byla docela fuška sehnat), dostala jsem rozměry a začalo šití a stříhání...Deky nejsou úplně stejné, čtverečky jsem naskládala, jak se povedlo, ale odlišují se hlavně zadní stranou.6 komentářů:

 1. Tohle je paráda, ty deky, moc pěkné jsou i barevně. Musí být příjemné na omak.

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Zuzi,to je paráda...nevěděla sem že něco takového existuje....mohla bys mi prosím napsat v krátkosti postup jak se takovéto deky šijou..hlavně to stříhání...Děkuji....
  kubula.l@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejdřív si připravíš čtverce vrchní i spodní látky s přídavky na švy asi 3 cm na každé straně, zato vatelín má velikost výsledného čtverce (bez přídavků na švy). Každý čtverec se připraví jako hotový sendvič - spodní látka, vatelín, vrchní látka a prošije se do kříže. Teprve pak se čtverce sešívají a to tak, aby švové přídávky zůstávaly na líci. Až je takhle sešitá celá deka, prošije se kolem dokola v kraji asi 3 cm od okraje, to ji zpevní a za švem se pak bude stříhat. No a pak už zbývá jen to stříhání. Je to dlouhá práce, jede se čtverec po čtverci, prostřih musí končit asi 0,5 cm od švu, aby nenarušil šev, já stříhám asi 0,7 cm široké nudličky, jak se zadaří, toto byla tenká látka, chtělo to nastříhat docela hustě. Po nastříhání se vytřepou nitky, deka se vypere v pytli (aby nitky nezanesly pračku), ideální je dát do sušičky, ona nitky hezky vyfouká a prostříhání víc natřepí. Pokud se šije z rifloviny, holkám se osvědčilo nitky vyčesat kartáčem na psy:-) Na stříhání jsou potřeba speciální nůžky, dlaňové cvakačky, musí být ostré, doporučila bych Kai. Kdyby cokoliv nebylo jasné, ptej se dál.

   Vymazat
 3. Wow - něco tak náááádherného jsem už dlouho neviděla. Smekám. A-lexa.

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj keby som si chcela takú deku kúpiť (objednať) dalo by sa? Napíš mi prosím ťa na Korenciakova.Katarina@gmail.com

  OdpovědětVymazat