pozadí

úterý 22. dubna 2014

Mikiny

Velmi se mi líbil střih na mikinu v Ottobre 1/2014. Výběr barev byl celkem jednoduchý, jiné teplákoviny neměli (v nabídce byla ještě růžová:-) ), pruhovanou jsem měla doma a barvy se skvěle hodily.


Prvně vznikla šedo-zeleno-tyrkysová. Velikostně sedla oběma raráškům, takže jsem se rozhodla nechat ji mladšímu a ušít ještě jednu o trošku větší se změnou kombinace, ať mikiny chvíli vydrží, chlapi mi rostou jako z vody.Oproti původnímu střihu jsem přidala barevné členění i na záda, zdálo se mi to veselejší a kapuci jsem udělala bez podšívky. Není tak těžká a tlustá, což právě nemám ráda. Švy na kapuci i kolem krku se mi podařilo pěkně začistit proužkem ladícího úpletu, zkoušela jsem to takhle poprvé a měla jsem radost, že se zadařilo.


Doma se nenašly žádné vhodné knoflíky, takže jsme si uděli procházku k babičce, abychom probrali její zásoby a většina fotek vznikla z této procházky.


Kluci nechtěli nové mikiny doma vůbec sundat, takže je mi naprosto jasné, v čem budou zítra sedět ve třídách, do kterých obvykle celé dopoledne paří sluníčko:-)

5 komentářů:

 1. Jsou skvělé! Šití pro starší kluky je pořádná výzva, tak jsem vděčná za inspiraci, co u Tebe nacházím :)

  OdpovědětSmazat
 2. Jsou krásný, moc se mi líbí ty detailní fotky, je na nich vidět jak si si vyhrála. Ale i ty na klucích stojí za to, je skvělý když mají radost, to je ta nejlepší odměna.

  OdpovědětSmazat
 3. Úžasné mikiny! Moc se povedly!

  OdpovědětSmazat
 4. Jsou perfektní! Moc se mi líbí ta pruhatá látka...
  A díky za inspiraci - začištění švu v kapuci mě nenapadlo a vypadá to výborně.

  OdpovědětSmazat