pozadí

sobota 24. září 2016

Pozvánka na patchworkovou výstavu v Brně

Vypadá to, že se u nás nic neděje, ale opak je pravdou. Jednou z činností, kterou jsem se poslední dobou intenzivněji zabývala, byla i příprava patchworkové výstavu našeho brněnského klubu. Podařilo se nám letos získat náherné prostory přímo v centru Brna, je to jižní křídlo Křížové chodby na Nové radnici (pro návštěvníky, když půjdete ze Šilingrova náměstí směrem na Dominikánské náměstí, minete po levé straně vchod na Magistrát, potom schody a hned pak uvidíte dveře vedoucí na výstavu). Výstava se koná v termínu 24. 9. - 2. 10. 2016 a je otevřena denně 10 - 18h. Protože si hlídací služby děláme samy, můžete se tu setkat s různými členkami Patchworkového klubu Brno, prohodit pár slov o jejich koníčku, vyslechnout zajímavosti o různých vystavených dílech a sdílet to krásné pokochání, které jsme doufám připravili.

Pozor, na letáčcích máme trošku jiné datum, domluvili jsme pronájem až do konce příštího víkendu na poslední chvíli, opravdu tam budeme až do 2. října do večera.


Jak je z letáčku patrno, i tento rok je výstava spojena s charitativním projektem, tentokrát se dvěma. Jedním z nich je šití deky a podsedáků do návštěvní místnosti hospice Domu Matky Rosy v Rajhradě. Loni jsme pro ně dělali nástěnné quilty, které tam zútulňují krásné historické, ale chladné stěny a uspořádali jsme pro klienty domu dílničku. Hotovu deku i podsedáky na výstavě uvidíte.

Ke druhému projektu se můžete sami přidat. Šijeme polštářky pro pacienty dětské onkologie v Brně. Pokud budou mít povlaky rozměr 40 x 40 cm a jakékoliv zapínání, jsme schopni dodat výplně (výtěžek z dobrovolného vstupného jde právě např. na nákup materiálu na šití výplní). Pokud si vymyslíte polštářek jiného rozměru, prosíme o dodání včetně výplně. Polštářky můžete nosit přímo na výstavu nebo mi nechte e-mail, pošlu vám mou adresu. K šití jsme vyzvali pomocí různých diskuzí na internetu švaldenky s celé ČR, do instalace výstavy jsem jich napočítala 75ks a všechny jsou tam vystavené. Máme vizi, aby každý dětský pacient mohl dostat polštářek dle svého výběru a ten s ním mohl putovat na různá oddělení, kam musí být děti hospitalizované, domů a zase zpět do nemocnice, jak je potřeba... Toto je stav z včerejšího dokončení instalace, fotka opravdu nic moc, ale jak budu mít na výstavě službu, zkusím za lepšího světla udělat novou. Pro ilustraci snad stačí.
3 komentáře:

  1. Už jsem tam byla k kamarádkami z našeho klubu a nádhera. Doporučuji návštěvu, my jsme tam nakonec byly víc jak hodinu a půl! Jste děvčata moc šikovná.

    OdpovědětSmazat
  2. Jdu zítra a moc se těším. Podle fotek je to nádhera

    OdpovědětSmazat