pozadí

pátek 13. ledna 2017

České biobavlněné úplety

The Czech Biocotton Jersey


Jedno z našich dětí je ekzematik. Kvůli němu se už nějakou dobu zajímám i o materiály, ze kterých se dá šít. Můžu toho u něj zatím ovlivnit docela dost a dělám maximum pro to, aby neměl trápení se suchou až mokvající, svědící kůží. Biobavlna je u nás jasná volba. Až díky němu jsem sama zjistila, jak rozdílný materiál to oproti klasické bavlně je. Výrazně příjemnější, často měkčí, nenasává tolik pachy (ideál i pro toho, kdo se hodně potí).


Momentálně poslední novinkou jsou tílka. Kluci se docela rádi strojí a krom oblíbených triček chodí někdy do školy ve frajerských košilích. Košile jsou kupované (ty teda nešiju), hodí se pod ně klasické tílko. Už i spolužáci při převlékání na tělocvik obdivovali. Protože je tílko příjemné, hoši se nebrání a opravdu je nosí. Zvlášť v současných mrazech.Spodní prádlo je důležité, nesmí chybět ani trenky. Zde jen malá ukázka předvánočního šití, jak bude chvilka, zase se došijí další. Střih z Ottobre z posledního čísla roku 2016.


A v čem děti stráví nejvíc času? Stačí si spočítat, kolik hodin denně spí a vyjde nám, že materiál pyžama bude asi hodně podstatný. Pyžama jsem dětem téměři nikdy nekupovala. Pro kluky jsem mohla spotřebovat bohaté zásoby flanelu a pláten, přešívala jsem starší trička. Ten náš ekzematik má výsadu, pro něj dokonce nakupuju dražší biobavlnu. Myslím, že se to vyplácí, protože hojení případných ložisek je teď zase rychlejší.
Kde tyto úplety nakupuji? Kupodivu u české firmy Moraviatex. Musí se sice brát celé kilo (odhadem 3 metry úpletu - záleží na gramáži, ale všude mají odhad uvedený), ale na pyžamo pro výrostka už je docela velká spotřeba, zbude třeba právě na to spodní prádlo. Pokud člověk potřebuje obšít víc členů rodiny, není problém kilo látky spotřebovat. Jednání rychlé, příjemné a já vždycky ráda podpořím českou firmu.

 

4 komentáře:

  1. Hezký čtení, Zuzko! A hezký fotky :)

    OdpovědětVymazat
  2. Pro malé atopiky mohu vřele dopručit tenký bambusový úplet, např. z www.sijemdetem.cz . Ušila jsem synovi pyžamo kraťasy-tričko na léto, ve větší velikosti (u pyžama nevadí) a letos už jej bude nosit 3. rok, tedy během celého školkového věku. Je velmi hebké, v létě příjemně chladí, syn se tolik nepotí a tím pádem má méně podrážděnou pokožku. Petra

    OdpovědětVymazat