pozadí

pátek 27. července 2018

Goretexové kalhoty

The Goretex Trousers

Materiál je dobře uleželý, z doby, kdy jsem měla jen 2 malé děti. Jedeme na hory a chtěla jsem vyzkoušet něco jiného jak softshell, uvidíme, jak se v praxi osvědčí. Počasí se tam umí měnit velmi rychle a klidně i několikrát za den, nepromokavé kalhoty by se mohly hodit. Netuším, jak je to s prodyšností, po těch letech si pamarametry nepamatuju a k dohledání dávno také nejsou. Látka je z nějaké hromadné objednávky a další roky už k dostání nebyla.Pro teenagera nemá žádné velké zdobení cenu, navrhla jsem ozdobné prošití a synek si vybral oranžovou. Měla jsem trošku obavy z nažehlování reflexek, aby se žehličkou neponičila ta goretexová membrána, raději jsem zvolila našívací reflexní proužek a vystříhala různé čtverečky. Spodek nohavic je stahovací s brzdičkou, vše hezky ukryto vevnitř. Jinak jednoduché, abych nepromokavý materiál zbytečně neprosekávala.


Goretex je takový silnější šusťák ze 3 vrstev, uvnitř je membrána a vnitřní část tvoří tenoučký úlet. Šil se dobře, špendlíky se mi zapíchávaly velmi ztuha, ale mašina se šitím neměla nejmenší potíže.
1 komentář:

  1. Taky jsem po něm tenkrát pošilhávala :) Tak doufám, že se vám osvědčí, a i zpětně mě recenze bude zajímat. Moc hezký s tím prošíváním!

    OdpovědětVymazat