pozadí

čtvrtek 11. října 2018

Jeden střih - 3 různé modely

One Pattern - 3 Different Models


Zaujal mě střih na holčičí tričko v Ottobre 4/2014 a přes noc jsem podle něj ušila první triko. Několik let syslená látka od Lillestoff (takže fakt docela drahá), už dávno nesehnatelný vzor. Myslela jsem, že jdu na jistotu, růžovou dcerce dobrovolně dopřávám zřídka, při tom ona ji má ráda. No a ta nevděčnice ráno o triko sotva okem zavadila a prohlásila, že toto se jí nelíbí, že to nosit nebude. Marné doufání, že jde jen o momentální vrtoch. Když ani po pár dnech názor nezměnila, triko jsem nafotila a během chvilky prodala na internetu.Náladu jsem si spravila zakázkami pro kamarádky a jejich děti. Až po nějaké době jsem dcerku přizvala k samostatnému výběru na další trika. Ač jsem ještě stále schopná se jakž takž trefit do vkusu pubertálních synů, u předškolní dcery to očividně nezvládám. První vyhrály kočičky. Ani nevím, odkud látka je, prodejce pečlivě z boku název výrobce vystříhal. Přijde mi to trošku divné, myslím, že je naopak fajn vědět, které firmy dělají jak kvalitní látky, ale strach z konkurence mezi prodejci asi vyhrál. Střih jsem tentokrát udělala bez nabrání a bez sedla, jen obyčejný, v bocích mírně do A.


Další výběr padl na lehce folklórní motiv, opět mé staré zásoby Lillestoff. Tady jsem zase chtěla využít původního střihu se sedlem a nabraným předním dílem. Nakonec díky množství 50cm vzorované látky bylo jasné, že jednobarevné sedlo bude muset být i na zadním díle.


A pak dcerka zatoužila po romantických růžičkách. Koupila jsem je od kohosi v balíku zbytků, původce tedy neznám. Je to však 100% bavlna, bez elastanu, tenoučká, jsem dost zvědavá, co s tím udělá pravidelné praní. Sedlo ze střihu jsem sice využila, ale udělala ho rovné a vepředu se sámky, naopak spodní díl nařasený není. Rukávovou hlavici jsem nahoře rozšířila a zvýšila, aby z ní vznikl nabraný rukávek. Když už romantický vzor, tak i romantický střih. A perleťové knoflíčky po mé babičce k tomu.Konečně je dcerka spokojená a já poučená, nechystat žádná překvapení, neocení to. Čtenářky jsem chtěla inspirovat, jak se dá kouzlit s jedním střihem. Stačí rozšířit jednu část, prostříhnout, naopak prostříhnutí neudělat.... a hned vznikne jiný model. Základem je hezky padnoucí jednoduchý střih. Samozřejmě by se dalo kouzlit víc, s náplety, kapsami, délkou, ale něco musím nechat i na vás:-)


2 komentáře:

  1. Zuzanko, nádhera !!!!! To poslední tričko s růžičkami bych klidně nosila i já ..... Marki

    OdpovědětVymazat
  2. Krásně ses vyřádila :)

    OdpovědětVymazat