pozadí

sobota 7. července 2012

Pro mé děti

For my Children

 

Kdysi dávno bývala v Burdách i příloha různých ručních prací a vysnila jsem si, že až jednou budu mít miminko, vyšiju mu podle předlohy z Burdy obrázek lvíčka... Lvíčka jsem jako těhotná opravdu vyšila a dodnes visí nad postelí mého skřítka.Pro miminko jsem pak ušila deku, která rozvíjí smysly děťátka. Motýl šustí křídly, sluníčko funguje jako zrcátko, kočka je opravdu chlupatá a kdo to bydlí v domečku...? Využila jsem český kanafas, který opravdu hodně vydrží a mám jistotu, že v látkách nejsou žádné jedy, které by miminku mohly ublížit.
Interaktivní deka je můj autorský nápad, pravda, vzorem mi byly různé zahraniční produkty, v době narození mých skřítků však nebyl takový výběr a snadná dostupnost.
Hrací deka se opravdu hodně osvědčila, bavila i spoustu našich návštěv, pak jsem jich dělala ještě několik na prodej, kde jsem měla už pár vychytaných drobností. A bylo i období pokusů o malbu na hedvábí. Tentokrát podle předlohy z Praktické ženy.A zase moje autorská tvorba. Jedny z mých prvních pytlíčků pro děti, plachetnice na jedné straně a maják na druhé, motivy mají mošničky stejné. Jeden skrývá dřevěná zvířátka a druhý obvazy (buď se hraje rovnou na doktora nebo se musí vyléčit po nelítostném boji, popř. se do obvazů zabalí oblíbený plyšák a je z něj mumie, ze školy už k nám dorazily i výrazy jako zombie...). Podobné pytlíčky běžně prodávám či šiji na zakázku.A kapsář k posteli v našem pokojíčku, také slouží dodnes.Zato židličky s těmito podsedáky už dělají radost v jiné rodině, naše ratolesti teď sedávají u velkého stolu, no uznejte, školák přece nemůže psát úkoly u ministolečku:-) Ale malých židliček si děti užili dost, ať už u stolku, tak při hrách na autobus, auto, letadlo, na obchod, v divadélku...3 komentáře:

 1. Milá Zuzanko, tak jsem vám to tady s dovolením prohlédla a jsem nadšená vaší šikovností! Jedna práce hezčí než druhá! Třeba ty mořské pytlíky...
  Příjemný večer, zdravím Helena

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za návštěvu na mém blogu a musím říct, že u vás je taky krásně! Já to s jehlou neumím až tak dobře jako s pastelkami, ale o to více to obidvuji a ráda se nechám inspirovat. Hezký večer a těším se znovu na návštěvu.
  Jo a také jsem nenašla možnost přihlášení k odběru příspěvků, škoda...

  OdpovědětVymazat
 3. Krásný přehled prací, jedna hezčí než druhá. Moc se mi líbí vláčkový kapsář, sedáky... všechno krásně barevně sladěné...

  OdpovědětVymazat