pozadí

čtvrtek 22. srpna 2013

První šití pro mé děťátko

The First Sewing For My Baby


Nevydržela jsem to a přes to, že žádná deka nebyla potřeba, pustila jsem se do šití. Růžové se u nás doma opravdu moc nenajde a ještě jsem si nezrušila embargo na nové látky, takže se probraly domácí zásoby. Základem byl zbytek dvojitého šedého flísu. Materiál se na předchozí projekt osvědčil, vysoký, teplý, nevytahuje se, nežmolkatí, nebudu už dávat vatelín. K němu jsem pohledala všechny druhy červenobílé, které mám, no a doplnila jsem zase různými druhy režné. Vzor byl jasný, mám ráda spíš jednoduché, navíc jsem se inspirovala u vexy a měla jsem hroznou chuť zkusit tento druh prošívání.


Prošívalo se mi opravdu dobře. První dvě linky jsem si pro jistotu namalovala, ale hned jsem zjistila, že to jde snadno i od ruky. Dělala jsem vlastně taková dlouhá eSíčka a jen si hlídala, abych se vždy trefila hezky do rohů čtverců. U mamky se našla krásná široká ladící hadovka. A tentokrát jsem poprvé v životě přišívala lem v ruce. Jako, je to hezké, ale strojovému šití budu určitě dávat přednost:-) Navíc se mi nelíbilo, že vlnky hadovky odstávají a dodatečně jsem je také ještě ručně přišívala.


Deka byla hotová docela rychle. Rozměr je 130 x 85 cm. Už jsem ji zkoušela na poobědové spaní a je parádní (hlavně tedy, pokud se mi vůbec poobědové spaní aspoň chvilku vydaří). Naše miminko ji stihlo i poblinkat a přestože je holčičí, zatím se o ni dohadují hlavně starší kluci. Na včerní čtení však sednou vedle sebe a nohy si novou dekou přikryjí oba.


8 komentářů:

 1. líbí líbí. Asi se do nějaké taky budu muset pustit.... s tím flísem je to dobrý nápad.

  OdpovědětVymazat
 2. deka je krásná a to prošití obdivuju :)

  OdpovědětVymazat
 3. deka je krásná :) Moc se mi líbí barevná kombinace a ta hadovka :)

  OdpovědětVymazat
 4. Zuzko, deka se Ti moc povedla, je krásná :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Zuzi ..jsem myslela ,že při miminku ještě ani nebudeš šít a Ty se vytasíš s tak krásnou dekou a to prošití je nádherné:-)

  OdpovědětVymazat