pozadí

pondělí 4. července 2022

Narodil se lenochod - tvoření s dcerkou

Při brouzdání na internetu jsme narazily na lenochoda od Brodity, který dcerku velmi zaujal asi i proto, že nedávno na školním výletě v ZOO lenochoda doopravdy obdivovala. Neuváženě jsem prohlásila, že to bychom spolu zvládly ušít... začalo samozřejmě každodenní netrpělivé přemlouvání, abychom se do toho tedy co nejdřív pustily.

 


Doufám, že Maruška promine, že jsme se u ní takto inspirovaly a vlastní invence mnoho nevložily. Zvolily jsme teplákovinu, říkala jsem si, že ta přece jen nerovné šití osmileté švadlenky víc odpustí. Obličej si dcerka podle internetu malovala sama, využily jsme fixy na textil. Já pomohla s entlem, ona se ta teplákovina při takovém hustém šití natahuje a na tohle mám přece jen víc zkušeností. Jinak vše ostatní na stroji šila dcerka. 

 


Samozřejmě došlo i na slzičky, protože bylo potřeba párat a opravovat. Ale celkem brzy pochopila postup práce, z toho jsem měla radost, že technologie výroby jí není cizí. Magnetky do tlapek jsme sehnali u Stoklasy a teď se u nás zkoumá, na čem všem magnet drží. 

 


Před pár lety jsem vyhlásila embargo na nové plyšáky. Teď je tedy sice nekupujeme, ale šijeme, nevím, jestli jsem si moc pomohla. Co dodat... Vítej lenochode Lindo do naší domácnosti!


3 komentáře:

  1. Krásný, povedený lenochod. Určitě z něho máte obě radost. Zdena

    OdpovědětVymazat
  2. Roztomilý :o)) To nemůžu doma nikomu ani ukázat, protože naše domácí zoo už je všude, ale určitě by se sem ještě několik lenochodů vešlo...

    OdpovědětVymazat